Wiele osób chwali się ile to zarabia na reklamach. Jakie to osiąga duże zyski. Ale czy rzeczywiście tak jest? Czy naprawdę da się zarabiać na reklamach? Jeśli tak to ile? I w jaki sposób? Rzeczywiście niektórzy mogą nieźle zarabiać na reklamach na stronie. Na wysokość zarobków wpływ mają przede wszystkim dwa czynniki: tematyka strony oraz liczba wyświetleń strony. Jeżeli chodzi o tematykę strony to można przyjąć zasadę, że na stronie o tematyce bankowej stawka za jedno kliknięcie w reklamę będzie dużo wyższa niż na stronie prywatnej (hobby, moja rodzina itp.) Różnica wynika przede wszystkim z tego, że organizacje finansowe : banki, domy brokerskie dysponują dużo większymi budżetami i są skłonne zapłacić większą kwotę za jedno kliknięcie w celu pozyskania klienta. Ta prosta zasada ma zastosowanie w każdej branży. Drugim decydującym czynnikiem wpływającym na wysokość zarobków jest ilość wyświetleń naszej strony. Im większa liczba wyświetleń na stronie tym większe prawdopodobieństwo, że użytkownik kliknie w reklamę. Na podstawie danych zebranych od różnych właścicieli stron internetowych możemy przyjąć, że wydawca (właściciel strony) zarabia średnio 1 euro za każde 1000 wyświetleń strony. Czyli za sto tysięcy wyświetleń reklamy możemy zarobić 100 euro, czyli w przeliczeniu prawie 400 złotych. Jest to, więc świetny sposób na zarabianie pieniędzy w sieci. Jak, więc sami widzimy internet to świetne miejsce na generowanie dochodów. Wystarczy tylko własna strona internetowa i gotowe. Możemy zarabiać.
Każdy internauta, który postanawia zarabiać na swojej stronie zadaje sobie pytanie, czy naprawdę warto wstawić reklamę na moją stronę? Bo tak jak często spotyka się strony, które zarabiają krocie dzięki wstawionej reklamie, tak i często spotyka się striny, na których reklamy się nie uświadczy. A twórcy zarobki również sobie chwalą. Jak więc to jest z tą reklamą na stronie?
Na reklamach można zarabiać nawet i tysiące złotych na miesiąc. Bez reklam natomiast obywają się niektórzy internauci i oni też nie narzekają na swój status materialny. Uważają, że zaśmiecanie strony reklamami nie ma sensu. Dlaczego jednak niektórzy zaśmiecają swoje strony reklamami? Po pierwsze dlatego, że niektórzy internauci chcą po prostu zarabiać, ale nie mają innych alternatyw poza reklamami. Chcąc dorzucić coś do portfela, muszą więc wstawiać AdSense, czy inne formy reklamy. Po drugie wykorzystują istniejącą niszę. Są nisze, w których łatwiej jest zarobić na reklamach, niż na uczestnictwie w programach partnerskich, czy sprzedawaniu własnych produktów. Innym powodem jest po prostu nieświadomość. Czasem internauta po prostu nie wie, że istnieją inne formy zarobku i na siłę wstawia reklamy, lub też internauta nie ma pomysłu na stworzenie modelu biznesowego dla swojej działalności, albo po prostu chce zarobić.
Internauci to ludzie, a ludzie są różni. Także ich podejście do tematyki zarabiania jest różne. Są osoby, którym wystarczają dwa tysiące złoty na miesiąc ze sprzedaży ebooków. Są osoby, które chętnie dołożą do tego drugie tyle z reklam.
Co robić wstawiać reklamy na stronę czy też nie? Zarabiać na nich czy nie? Odpowiedzią na te pytania może być model biznesowy. Jako właściciel strony, sam musisz określić najlepszy dla siebie model biznesowy.
Tworząc go, powinieneś brać pod uwagę następujące rzeczy. Po pierwsze musisz uwzględnić swoja niszę. Nie każda nisza jest dobra dla consultingu, albo dla produktów. Tak samo nie każda nisza nada się na strony pod reklamy. Jeśli dopiero się uczysz tematu, o którym prowadzisz stronę, i nie będziesz w stanie napisać na ten temat ebooka czy oferować płatny consulting, to zostanie ci tylko opcja reklamy. Pamiętaj, że to, co będzie twoim produktem zależy od twoich umiejętności technologicznych. Nie mając pojęcia o budowaniu mechanizmu consultingu, ciężko będzie taki biznes plan wprowadzić w życie. Choć chyba najistotniejsze jest mieć głowę na karku i kreatywny umysł, by obmyślać nowe elementy swojego modelu biznesowego. Pamiętając o czterech powyższych rzeczach należy po prostu odpalić edytor tekstu i zacząć spisywać swoje pomysły, dzięki którym określisz swój model biznesowy. Czy będzie on oparty jedynie o reklamy, jedynie o produkty, czy będzie czymś mieszanym, a może wymyślisz coś naprawdę oryginalnego. Wszystko zależy tylko od nas samych. Odpowiadając zaś na właściwe pytanie: czy warto wstawić reklamy na stronę. Jeśli uważasz, że potrafisz je wkomponować w stronę w jak najmniej inwazyjny sposób, jeśli będą adekwatne i będą przynosić ci zyski, to jak najbardziej, wstawiaj.
Jeśli jednak chcesz obwiesić bloga jak choinkę, pomysł ten może nie przejść. Mimo wszystko gorąco zachęcam wszystkich to tworzenia własnych modeli biznesowych, bo jak pokazuje doświadczenie wielu, na samych reklamach człowiek majątku nie zbije.
Każdy użytkownik internetu, a szczególnie właściciele stron internetowych chcą by ich strony były popularne, często odwiedzane, a przez to opłacalne. By to osiągnąć trzeba zareklamować swoja stronę. Istnieje kilka sposobów reklamy strony w internecie.
Jednym ze sposobów jest dyskretne wstawianie i polecanie naszej strony na forach tematycznych. Jest to jednak sposób pracochłonny i czasochłonny. Warto po założeniu strony zarejestrować ją w różnych katalogach stron. Najlepszym według mnie sposobem jest jednak wymiana linków z innymi stronami. System uznaje, że im więcej linków do danej strony w internecie tym strona jest bardziej popularna a więc bardziej atrakcyjna dla użytkowników, dlatego też strona taka umieszczana jest wyżej w wyszukiwarce tak, aby więcej osób mogło się z nią zapoznać. W odniesieniu do wymiany linków istnieją dwie szkoły. Pierwsza z nich opiera się na wymianie linków ze stronami o podobnej tematyce. Dzięki podobnej treści, robot wyszukiwarki patrzy na taką stronę przychylniej, zwolennicy tej szkoły twierdza, że w ten sposób wyszukiwarka „widzi”, że dana strona jest popularna w określonej branży ( popularna a więc godna polecenia ) a tym samym umieszczana jest wyżej w wynikach wyszukiwania.
Druga ze szkół oparta jest na jak największej ilości pozyskanych w ramach wymiany linków. Zwolennicy tej koncepcji traktują każdy link jako link pożyteczny i wpływający korzystnie na pozycje strony w wyszukiwarkach.
Bardziej godną polecenia jest pierwsza szkoła, ale możemy w razie czego skorzystać i z drugiej opcji. Ważne by skutecznie reklamować naszą stronę w sieci.
Elementem bardzo istotnym i godnym uwagi przy tworzeniu strony internetowej są słowa kluczowe. Słowa kluczowe lub frazy kluczowe to takie, które są wpisywane w wyszukiwarki przez internautów, w celu uzyskania pożądanych informacji w postaci wyników stron internetowych, które słowa te lub frazy zawierają.
Bardzo często są to ogólne frazy kluczowe lub słowa kluczowe, które nie opisują przedmiotów dość dokładnie. Nie da się jednoznacznie określić słów kluczowych, bo trendy ciągle się zmieniają. Warto, wiec sprawdzać trendy wyszukiwań na bieżąco i dokonywać aktualizacji naszych słów kluczowych. Wtedy nasza strona będzie zajmowała wysokie wyniki wyszukiwania. Niestety nie mamy do dyspozycji zbyt wielu polskich narzędzi, które w naszym kraju mogłyby pomóc nam w pracy. Odpowiedni dobór słów kluczowych nie jest zbyt prosty i warto czasem skorzystać z doświadczenia osób zajmujących się tym profesjonalnie lub z firmy, która w ofercie ma usługę pozycjonowania. Co możemy jednak zrobić sami? Samodzielnie możemy sprawdzić jakie słowa kluczowe lub frazy kluczowe są wyszukiwane poprzez popularne wyszukiwarki typu Google czy Yahoo. Narzędzia Google podadzą nam jak na talerzu propozycje słów kluczowych pomoże nam sprawdzić ilość wyszukiwań słowa lub frazy. Porównując z innymi słowami i frazami kluczowymi szybko zorientujemy się, z których najlepiej będzie skorzystać i pod ich kątem stworzyć odpowiednie treści.
Jak więc sami widzimy słowa kluczowe są bardzo ważnym zagadnieniem. Dlatego też warto poświecić mu trochę swojego wolnego czasu by później móc zbierać efekty.